Czym jest street workout?

Obecnie w każdym mieście, nawet tym mniejszym jest jakaś zewnętrzna siłownia. Mogą ćwiczyć na niej wszyscy, młodsi i starsi, oczywiście za darmo. To bardzo duża zaleta i niejedyna. Street workout – dla jednych dość wstydliwy – dla innych to świetny sposób na trening o każdej porze dnia. Niezależnie od tego, jaki rodzaj treningu wolimy, ćwiczenia na świeżym powietrzu to zawsze świetna opcja.

Zalety ćwiczeń na świeżym powietrzu

street workout producentJak można się spodziewać, trening zewnętrzny jest coraz bardziej popularny. Olbrzymie znaczenie w tej rosnącej popularności ma niemal nieograniczona możliwość ćwiczeń wykonywanych w plenerze. Bo przecież street workout to nie tylko ćwiczenia wykonywane na pojedynczych urządzeniach oferowanych przez miasto. To niezliczone możliwości i niezliczone elementy terenu, które możemy wykorzystać do naszego treningu. Byle tylko było bezpiecznie, nie próbujmy wskakiwać z rozpędu na ostry wielki głaz stojący w parku, gdyż może się to skończyć niezbyt dobrze. Inną zaletą jest oczywiście sama obecność dużej ilości świeżego powietrza, która jest niezmiernie ważna podczas treningu – dlatego ruch na świeżym powietrzu to zdrowie. Jeśli chodzi o street workout producent tego typu urządzeń oferuje nam szereg różnego rodzaju zestawów, dzięki którym możemy stworzyć własną siłownię, na przykład na swoim podwórku lub w ogrodzie. To dużo bardziej prywatne rozwiązanie.

Jeśli lubimy ruch na świeżym powietrzu, a nie przepadamy za bieganiem ani korzystaniem z zestawów street workout oferowanych przez miasto, możemy zakupić własne urządzenia. Prywatna siłownia zewnętrzna we własnym ogrodzie na pewno spodoba się wielu osobom, zarówno tym starszym jak i młodszym. Poza tym, z pewnością zachęci nas do ćwiczeń w piękne i sloneczne dni.