Czym docieplić garaż blaszany?

Na większości działek budowlanych, na których trwają prace przy budowie domu, można zobaczyć blaszane garaże nazywane popularnie blaszakami. Takie garaże są bardzo potrzebne na każdej budowie. Służą one ekipom budowlanym jako pomieszczenie socjalne, ale głównie wykorzystuje się do przechowywania wszystkich rzeczy potrzebnych do prac budowlanych.

Garaż najlepiej ocieplić wełną mineralną

garażowa wełna mineralna łódźStawiając garaż blaszany musimy pamiętać o tym, że nie będzie on chronił trzymanych wewnątrz przedmiotów przed mrozem. Jeśli na zewnątrz będzie mróz to w garażu temperatura również będzie minusowa. A niektórych rzeczy czy materiałów budowlanych nie można przechowywać w temperaturach minusowych. Oczywiście montaż ogrzewania w garażu jest możliwy, ale to jest zupełnie niepotrzebny koszt. Wystarczy dobrej jakości gruba garażowa wełna mineralna Łódź i we własnym zakresie można sobie garaż szczelnie docieplić. Przecież wewnątrz garażu nie trzeba robić eleganckiej elewacji, więc na dobrą sprawę można wszystko w środku wyłożyć dokładnie wełną mineralną. Jeśli ktoś chciałby mieć wewnątrz garażu ładnie to może sobie potem obić całe wnętrze płytami kartonowo-gipsowymi a na suficie zamontować panele z tworzywa sztucznego. No chyba, że komuś się nie chce takich prac wykonywać to oczywiście może od razu kupić garaż z wykonanym dociepleniem. Zrobienie tego samemu pozwoli zaoszczędzić przynajmniej dwa tysiące złotych.

Jeśli ktoś buduje dom metodą gospodarczą to zwraca uwagę na każdą wydaną złotówkę. Wtedy jak najwięcej prac wykonuje się samodzielnie, żeby jak najwięcej na tym zaoszczędzić. Garaż blaszany na budowie to konieczność. Trzeba go na zimę docieplić, bo inaczej będzie w nim równie zimno jak na dworze. Wełnę mineralną można tanio kupić w Łodzi. Opłaca się tam pojechać po nią nawet z bardzo daleka.