Czy warto wynająć elektryczny wózek widłowy?

Jeśli wybieramy między elektrycznymi a gazowymi wózkami widłowymi, musimy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Czynniki te obejmują koszty, wpływ na środowisko, hałas i produkcję. Wtedy będziemy mogli podjąć świadomą decyzję. W tym artykule omówimy niektóre zalety każdego typu elektrycznego wózka widłowego. Zaletą elektrycznego wózka widłowego są niskie koszty utrzymania. 

Wózki widłowe emitują niewiele hałasu 

wózek widłowy na wynajemOprócz tego, że są cichsze i bardziej wydajne, maszyny te nie wytwarzają szkodliwych emisji. Ponadto ich mniejszy rozmiar ułatwia manewrowanie i ładowanie jest łatwiejsze niż w przypadku wózków widłowych z silnikiem wysokoprężnym. Elektryczny wózek widłowy ma również niższy całkowity koszt posiadania, ponieważ ładowanie akumulatora kosztuje znacznie mniej niż gaz lub olej napędowy. Ponadto nie ma automatycznych biegów ani pedałów sprzęgła, które mogą powodować wypadki. Elektryczne wózki widłowe wymagają również mniej konserwacji niż ich odpowiedniki zasilane gazem, co czyni wózek widłowy na wynajem bardziej przystępną cenowo opcją dla firm, które chcą przejść na elektryczne wózki widłowe. Wózki elektryczne to świetna opcja dla magazynów, które chcą zmniejszyć wpływ swojej działalności na środowisko. W przeciwieństwie do wózków widłowych spalinowych, które mogą emitować tlenek węgla i inne gazy cieplarniane, elektryczne wózki widłowe są całkowicie wolne od emisji. Elektryczne wózki widłowe to przyjazny dla środowiska sposób przemieszczania towarów z punktu A do punktu B. Należy jednak pamiętać, że maszyny mogą wytwarzać dużo hałasu, jeśli nie są odpowiednio konserwowane lub obsługiwane. Aby tego uniknąć, należy najpierw poszukać pierwotnej przyczyny hałasu i podjąć odpowiednie kroki w celu jego wyeliminowania. Do najczęstszych przyczyn hałasu należą luźne elementy mocujące i duży odstęp między belką poprzeczną ramy widelca.

W zależności od modelu i producenta wózki widłowe z silnikiem wysokoprężnym i elektrycznym mogą wydawać dźwięki o natężeniu do 100 dB, co odpowiada odgłosom kosiarki. Chociaż wózki widłowe LPG są ogólnie cichsze, nadal generują sporo hałasu. Elektryczny wózek widłowy będzie zwykle emitował hałas od 65 do 75 decybeli. Jest to o wiele cichsze niż hałas generowany przez wózki widłowe z silnikiem wysokoprężnym lub benzynowym.