Chwytaki do ładowarek

Jesteśmy fanami internetu

Chwytaki do ładowarek

Specjalistyczne maszyny wykorzystywane na budowach i w magazynach, służą głównie do przewożenia, rozładowywania i załadowywania ciężkich materiałów, które ważą często nawet po kilka ton. Człowiek nie byłby w stanie sobie z nimi poradzić.

Do czego służą chwytaki?

chwytak do ładowarkiJednym z najpopularniejszych urządzeń budowlanych i magazynowych, jest wózek widłowy i ładowarka. Są one bardzo powszechnie wykorzystywane do wielu zadań, które wymagają podnoszenia ogromnych ciężarów, lub dużych gabarytowo przedmiotów. Chwytak do ładowarki jest wykonany ze stali najwyższej jakości i jest pomalowany farbą odporną na korozję, ponieważ będzie on wykorzystywany w każdych warunkach atmosferycznych. Są one przeznaczone do ładowarek teleskopowych, czyli takich, które posiadają ruchome ramię wysięgnika, które może się unosić na określoną wysokość. Jego montaż jest bardzo prosty, a zaczepy pasują do każdego modelu ładowarki. Chwytakiem można przenosić grube bale drzew, rury, kręgi betonowe, czy inne podłużne elementy. Jego maksymalny udźwig wynosi aż czternaście ton. Do ładowarek mogą być stosowane też chwytaki obrotowe, które umożliwiają dowolne obracanie załadunkiem nawet na maksymalnej wysokości. W sprzedaży dostępne są też wielofunkcyjne chwytaki, którymi można załadować palety i drewno, ponieważ chwytak jest wyposażony w dwa, wystające widelce, na które bez problemu można nałożyć palety. W specjalistycznych sklepach ze sprzętem budowlanym, znajdziemy nowe chwytaki, ale także używane, które są znacznie tańsze.

Ładowarki z chwytakami doskonale się sprawdzają w tartakach, zakładach obrabiających drewno, czy w firmach budowlanych. Na rynku znajdziemy także różne modele chwytaków do wózków widłowych, które działają na podobnej zasadzie jak te do ładowarek.