Ceramiczne powłoki na auto

Jesteśmy fanami internetu

Ceramiczne powłoki na auto

Lakier samochodowy można bardzo szybko zarysować. Jest to powłoka, która ma za zadanie ochraniać lakier oraz dodatkowo pięknie wyglądać. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że lakier samochodowy jest bardzo odporny na różne uszkodzenia. W rzeczywistości można go uszkodzić bardzo szybko. Na szczęście dostępne są metody pozwalające na ochranianie lakieru.

Skuteczne powłoki ceramiczne

najlepsza powłoka ceramiczna na samochódOchrona lakieru samochodowego to ostatnimi czasy bardzo popularny temat. Interesują się nim zarówno właściciele nowych samochodów, które niedawno zjechały z taśmy produkcyjnej jak też te osoby, których samochód liczy sobie kilka lat. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się różne powłoki ochronne. Osoby zainteresowane ich nakładaniem często pytają o to jaka jest najlepsza powłoka ceramiczna na samochód. Otóż trudno tutaj jednoznacznie powiedzieć jaka powłoka sprawdzi się najlepiej. Z reguły jest tak, że do kwestii dotyczącej powłoki podchodzi się indywidualnie. Jest ona dobierana do konkretnego lakieru. Powłoka, która może sprawdzić się na nowym samochodzie niekoniecznie będzie spełniała swoje zadanie w samochodach nieco starszych. Oprócz powłok ceramicznych dość często na samochody nakłada się też powłoki kwarcowe. Po nałożeniu powłok ochronnych na lakierze tworzy się dodatkowo warstwa hydrofobowa. Dzięki niej możliwe jest skuteczne usuwanie wody z powierzchni lakieru.

Generalnie powłoki ceramiczne są w stanie utrzymywać się na powierzchni lakieru przez bardzo długi czas. W przypadku zastosowania powłoki lepszej jakości możliwe jest nawet to by utrzymywała się ona przez okres 5 lat. Sporo zależy tutaj też od tego w jaki sposób użytkujemy nasz samochód oraz jakie środki czyszczące stosujemy do jego mycia. Unikajmy tutaj środków z niższej półki.