Bramy rolowane i ich zalety

Bramy automatyczne stosowane są w zakładach, halach produkcyjnych jak i w małych firmach. Są udogodnieniem dla pracowników i kierowców, którzy wjeżdżają na teren danego zakładu. Wypierają one w znacznym stopniu jeszcze niedawno stosowane, tradycyjnie otwierane przemysłowe bramy. Jakie jeszcze zalety wynikają z ich montażu?

Bramy rolowane w halach i zakładach produkcyjnych

Tego typu nowbramy przemysłowe rolowaneoczesne, automatyczne bramy, produkowane są w wielu wersjach i wariantach. Składają się najczęściej z segmentów, które w czasie otwierania bramy, są rolowane za nadproże. Oszczędza się w ten sposób, miejsce wokół bramy. Bramy przemysłowe rolowane, otwierają się bardzo szybko, dzięki zamontowanemu automatycznemu mechanizmowi sterującemu bramą. Ma to szczególne znaczenie w większych halach i zakładach produkcyjnych, gdzie kursują samochody wożące towar czy asortyment produkcyjny danej firmy. Bramy takie, często wyposażone są w fotokomórkę, która kieruje podnoszeniem  i opuszczaniem ich. Kierowca samochodu, nie musi wtedy wysiadać z niego by otworzyć bramę. Bramy posiadają często, izolacje cieplną przydatną w miesiącach zimowych. Wyposażone są również, w ograniczniki siły zamykania bramy, które mają za zadanie, zapobiec uszkodzeniu przedmiotów, znajdujących się pod bramą. Istnieją również na rynku, systemy krat rolowanych w ten sam sposób jak bramy.

Bramy rolowane, to podstawowe wyposażenie hal przemysłowych i warsztatów w obecnych czasach. Znacznie ułatwiają przemieszczanie się oraz upłynniają ciągi transportowe występujące w zakładach przemysłowych. W takich  miejscach, stosuje się bramy szybkobieżne. Ograniczają również, zużycie energii elektrycznej. Dostępne na rynku modele bram rolowanych, mogą być otwierane zarówno pionowo jak i poziomo.