Bielizna damska – gorsety

Gorsety są znane w modzie damskiej od stuleci. Początkowo były jej obowiązkową częścią, żadna dama nie ruszała się z domu bez talii wąsko ściśniętej metalowymi fiszbinami. Jednak w przeciągu lat trendy się zmieniały, a  gorsety odeszły w cień. Jednak dziś znów królują w bieliźnie damskiej, tylko w trochę innej formie.

Bielizna damska i gorset – jaki wybrać?

bielizna damska gorsetDziś ta cześć garderoby jest kojarzona głównie z sypialnią. Zmienił się nie tylko jej charakter i wykorzystanie, ale i wygląd. Gorsety nosimy raczej w domu – w końcu tam, gdzie pojawia się zmysłowa bielizna damska gorset gra rolę ciekawego dodatku. Czasami, te bardziej zakryte typy gorsetów możemy też założyć na przykład na przebieraną imprezę w Halloween i tym podobne. Jednak najważniejsze pytanie, jakie się pojawia, to jak wybrać gorset? Przede wszystkim należy skupić się na tym, czego szukamy. Określamy chociażby kolor oraz krój. Najczęściej gorsety znajdziemy w kolorach czerwieni, bordo, czarny czy białym. Warto kolor dobrać pod okazję – przykładowo białe gorsety bardzo chętnie wybierane są jako bielizna ślubna. W ofercie sklepów znajdziemy zarówno modele proste jak i te bardziej zdobne, z kokardami i koronkami. Od naszego gusty zależy, jakie wybierzemy. Pamiętajmy, że gorsety są wiązane – tutaj także warto zwrócić uwagę na dany model. Jeśli szukamy czegoś do sypialni, wystarczą jedwabne tasiemki, jeśli zaś gorset ma się znaleźć np. na ubraniu, warto zwrócić uwagę na modele z mocniejszym, sznurkowym wiązaniem. Możemy też wybrać model z zapinkami do pończoch.

 

Piękny gorset może być doskonałym uzupełnieniem bielizny każdej kobiety. Niezależnie od tego, czy lubimy delikatne zdobienia, czy mocne akcenty kolorystyczne i koronki, każda znajdzie coś dla siebie. A w gorsecie można poczuć się naprawdę zmysłowo i kobieco.