pościel dla niemowląt

Bezpieczna pościel dla niemowląt

Przed nami wiele ważnych decyzji. Od sześciu miesięcy jesteśmy świadomi, że nasza rodzina powiększy się o nowego członka.

Producent pościeli dla niemowląt z atestem

pościel dla niemowlątZ tego powodu oczywiście już od jakiegoś czasu trwają przygotowania, aby przywitanie nowego człowieka było jak najlepiej zorganizowane. Jednym z podstawowych oczywiście aspektów wyposażenia domowego jest łóżeczko, w którym dziecko będzie spędzało znaczącą część dnia, przynajmniej na początku swojego życia. Jak się okazało, wybór łóżka i materacu był prosty. Decyzja odnośnie wyglądu oraz komfortu to dla ojca prosta sprawa. Natomiast pościel do łóżeczka dla niemowląt to była działka małżonki i tu pojawił się problem.
Według niej, konkretny producent pościeli dziecięcej powinien mieć odpowiednie atesty, mówiące o tym ,że materiały wykorzystane w produkcji na przykład pościeli kołderki, nie powodują uczuleń. Spędziliśmy wiele godzin na wyszukiwaniu wystarczająco dobrej firmy. Nie raz też się o to pokłóciliśmy, ponieważ ja osobiście uważam, że producent pościeli dla niemowląt ma mało wspólnego z tym, jak dziecku będzie się spało. My, jako niemowlaki używaliśmy byle jakiego prześcieradła, które akurat było czyste i dostępne. Nikt nie myślał nawet o hipoalergiczności kołdry czy poduszki na której spaliśmy. Stwierdziłem wręcz, że zwykłe kocyki minky będą dla takiego szkraba wystarczające. Ważne, żeby nie gryzły i drapały, a cała reszta będzie dobrze.

Po tych kilku godzinach poszukiwań i kłótni, żona wreszcie przyznała mi rację i obyło się bez dalszych zagłębień w temat pościeli, a my mogliśmy się skupić na dalszych elementach, które potrzebowaliśmy.