Bezpieczeństwo pracy w trudnych warunkach

 

Wszędzie tam gdzie pracownik narażony jest na kontakt z bakteriami i wirusami, konieczne jest noszenie rękawiczek ochronnych. Są to nie tylko szpitale i laboratoria medyczne, w których pobiera się próbki do badania oraz ma się styczność z materiałem zakaźnym. Należą do nich także salony kosmetyczne, gdzie w rękawiczkach wykonuje się zabiegi manicure, mikrodermabrazji czy depilacji.

Zastosowanie jednorazowych czarnych rękawic z nitrylu

rękawice nitrylowe czarneJednymi z najbardziej popularnych rękawiczek ochronnych są rękawice nitrylowe czarne. Ten rodzaj ochrony zabezpiecza ręce pielęgniarki lub kosmetyczki przed wszelkiego rodzaju bakteriami, cieczami oraz niebezpiecznymi dla zdrowia substancjami chemicznymi. Zaznaczyć należy, że są one przeznaczone do jednorazowego użytku, nie należy ich myć i nakładać ponownie.  Ich wnętrze zabezpieczone jest chlorem i nie ma w nim pudru. W związku z tym, że są wyprodukowane z nitrylu, nie zawierają lateksu, który jest często powodem alergii. Rękawice nitrylowe są bardzo wygodne głównie dzięki teksturowanym końcówkom palców oraz kształtowi, który bardzo dobrze dopasowuje się do każdej dłoni. Jest to możliwe także dzięki kilku ich wielkościom od XS do XL. Daje to komfort pracy zarówno kobietom jak i mężczyznom. Są wielozadaniowe. Można je wykorzystywać w wielu pracach, nawet w kontakcie z żywnością. Niezawodne zarówno przy zabiegach pielęgnacyjnych, jak i ratowaniu zdrowia, a nawet życia. Stosowane także w salonach tatuażu.

Zakupując większą ilość nitrylowych rękawic w kolorze czarnym należy pamiętać, że muszą być one odpowiednio przechowywane. Producenci zalecają, aby temperatura wahała się pomiędzy 5 a 30°C. Zarówno sprzedaż hurtowa i detaliczna możliwa się głównie dzięki medycznym i kosmetycznym sklepom internetowym.