Atrakcyjne zabawki dla chłopaka

Kilkuletnie dzieci uwielbiają zabawki, w których „coś się dzieje.” Najogólniej mówiąc, atrakcyjne jest to, co się otwiera i zamyka, można gdzieś coś schować, coś rozłożyć, dopiąć, najlepiej jeszcze niech się świeci i wydaje dźwięki. Wszystko to sprawia, iż zabawka jest atrakcyjniejsza, zabawa nią znacznie ciekawsza i z pewnością posłuży na dłużej.

Pojazdy specjalne dla chłopaka

straż pożarna dla chłopcaMój kilkuletni syn jest wielkim fanem motoryzacyjnym, wręcz uwielbia samochody. Domyślam się, że ma to po tacie, ale nie ukrywam, że dzięki temu ja również zaznajomiłam się z tematem. Jako samochodowy fanatyk, na co dzień bawi się swoimi autami. Począwszy od kilku szuflad resoraków, poprzez modele zdalnie sterowane, na modelach złożonych z klocków kończąc. W zależności od dnia i nastroju, wymyśla sobie coraz to ciekawsze zabawy w wyścigi, akcje ratunkowe, czy parkowanie na kilkupoziomowym parkingu. Co jakiś czas staram się robić delikatną selekcję zabawek i te rzadziej używane oddaję do zabawy młodszym dzieciom. Jednak zauważyłam, że jest kilka aut, które od dobrych kilku lat niezmiennie towarzyszą mojemu dziecku. Jedno z nich to wóz strażacki. Straż pożarna dla chłopca to zabawka pozwalająca tworzyć ciekawy scenariusz akcji ratunkowej. Wóz z ruchomymi elementami, wysuwaną drabiną i wężem do gaszenia pożaru, to atrakcyjna zabawka, szczególnie w połączeniu z karetką, która będzie mogła zabrać poszkodowanych w pożarze do szpitala. Kolejnym ulubionym samochodem mojego syna jest śmieciarka, która podobnie jak straż pożarna dla chłopca, jest wyposażona w elementy ruchome, oraz sygnały dźwiękowe. Ostatnim wozem specjalnym w kolekcji mojego siedmiolatka jest auto z przyczepą kempingową. Nie ukrywam, że to także moja ulubiona zabawka.

Chociaż dzieciaki szybko wyrastają ze swoich zabawek, z pewnością każdy z nas ma w domu kilka takich, które służą już od wielu lat, a nasza pociecha nawet nie chce słyszeć o rozstaniu z nimi. I choć może czasem nam, rodzicom, wydaje się, że czas pozbyć się niektórych rzeczy, zapytajmy o zdanie dziecka. Przecież to ono wie najlepiej, czym najbardziej lubi się bawić.