Aranżacja okna

Okna są bardzo wdzięcznym obiektem do aranżacji, podobnie jak stół. Nie tylko na nich możemy wieszać różne dekoracje, ale możemy przyozdobić je zasłonkami, a na parapecie postawić dodatkowe ozdoby. Okna drewniane i parapety są idealnym miejscem dla wszystkich bibelotów, takich jak świeczniki, ozdobne figurki, pudełeczka, czy wazony z kwiatami.

Okna są ważnym elementem domu.

oknoZawsze są dobrze oświetlone, dobrze zaprezentowane, przykuwają uwagę, a w razie potrzeby można je zakryć firanką. Szczególnie białe okna pcv z Katowic wyglądają smutno i ponuro, dlatego ozdoby na pewno się im przydadzą. Co możemy zrobić, żeby ożywić nasze okna? Można bezpośrednio na szybie przywiesić różne ozdoby. Można je także umieścić na klamce, choć jest to mniej praktyczne rozwiązanie. Dzieci chętnie malują farbkami, które po wyschnięciu można przyczepić na szklaną powierzchnię, więc jest to świetne rozwiązanie dla pokoju dziecięcego. W salonie lub sypiali lepiej zrezygnować z ozdób na szybie i skupić się na oprawie okien. Zasłony zrobione z ekskluzywnych materiałów, czy fantazyjnie związane firanki na pewno będą stanowiły piękną ozdobę w każdym domu. Dodatkowo często można kupić dekoracyjne sznury do podwiązywania firan i zasłon, które dopełnią efektu całości. Jeśli nie lubimy takich rozwiązań to zawsze pozostaje nam parapet. Zwykle jest on w tym samym lub podobnym kolorze co okna drewniane, więc łatwiej nam będzie wybrać pasujące dekoracje.

Ozdoby ze szkła i drewna zawsze będą dobrze wyglądały nie tylko na parapecie, ale też na stole, półce czy regale. Dekoracje metalowe również mają uniwersalny kolor, ale metal jest ,,zimny” i mało przytulny. Materiałowe ozdoby też ciężko dopasować, więc lepiej wybierać sprawdzone rozwiązania, jak okna PCV.

Posted in Dom