Aplikacja do zdalnego monitoringu pracy paneli fotowoltaicznych

Kwestie związane z ochroną środowiska, a także te mające wpływ na finanse sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na inwestycje w instalacje OZE. Tego typu technologie pozwalają bowiem bardzo wydajnie oraz co najważniejsze ekologicznie wytwarzać niezbędne do codziennego funkcjonowania media. Mowa tutaj chociażby o energii cieplnej czy elektrycznej.

Jak monitorować pracę instalacji fotowoltaicznej?

monitoring pracy elektrowni pvW zależności od potrzeb istnieje możliwość wykonania instalacji bazujących na turbinach, pompie ciepła czy panelach fotowoltaicznych. Szczególnie te ostatnie są popularne ponieważ pozwalają generować energię elektryczną niezbędna do funkcjonowania odbiorników domowych. Warto wspomnieć, że system fotowoltaiczny może być wykonany na różne sposoby. Same moduły mogą być umieszczone na dachu lub elewacji obiektu. Czasami spotykany jest również ich montaż na specjalnych konstrukcjach nośnych posadowionych na gruncie. Do poprawnego działania całej instalacji wręcz niezbędny jest monitoring pracy elektrowni pv, który pozwala wykryć wszelkie nieprawidłowości w jej działaniu. W panelu użytkownika dostępne są bowiem bardzo istotne informacje takie jak chociażby chwilowa produkcja energii jak i również dane historyczne. Na tej podstawie można wysnuć pierwsze wnioski czy instalacja działa poprawnie zgodnie z tym co został zaprojektowane.

Warto wspomnieć, że w zależności od wielkości instalacji dostępne mogą być również inne dane. Dodatkowo użytkownik ma możliwość skonfigurowania alertów, które powodują wysłanie wiadomości na podany telefon. Może to dotyczyć chociażby wyłączenia falownika czy przekroczenia założonych poziomów odniesienia. Jak widać na rynku obecnie wykonywanych jest coraz więcej systemów, które mają na celu generowanie energii w sposób rozproszony.