Angielski w szkołach publicznych

Wiadomo, ze programy nauczania w naszym kraju pozostawiają jeszcze wiele do życzenia i nie sprawdzają się zbyt dobrze. W dzisiejszych czasach bowiem wszyscy uczniowie, jak i nauczyciele narzekają, że wykłada się zbyt wiele teorii, a w ogólnie nie poświęca się czasu na praktykę. Taki system nie pozwala się młodym ludziom rozwinąć i zniechęca ich do dalszej pracy.

Angielski w publicznych szkołach a kurs

angielskiWidzę to po sobie, ponieważ pracuje jako nauczyciel w jednej ze szkół publicznych w Katowicach. Mam również bardzo dobre porównanie, ponieważ po godzinach prowadzę kursy języka angielskiego, które ułożyłem według własnego programu. W mojej głównej pracy nie mogę sobie pozwolić na taką dowolność, ponieważ w dużym stopniu ogranicza mnie program, który wymaga ode mnie wprowadzania pewnych zagadnień. Większość czasu poświęcam więc na coś, co i tak z pewnością nie przyda się moim uczniom w przyszłym życiu. Oczywiście, jest to bardzo dobra podstawa do tego żeby taką praktykę zacząć, na nią jednak jest naprawdę mało czasu. Właśnie dlatego zachęcam moich uczniów żeby chodzili gdzieś na angielski Katowice poza lekcjami i szlifowali swoje umiejętności. Nawet najzwyklejsze rozmowy przez komunikatory internetowe, z ludźmi z zagranicy dają bardzo dużo. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem zawsze jest szkoła języków obcych, jednak na taki wydatek już nie każdego stać. Angielski jest niesamowicie ważny w dzisiejszych czasach, ponieważ bez niego stracimy wiele możliwości i zamkniemy sobie drzwi.

Nie będziemy bowiem mogli uczyć się na zagranicznych kursach, poznawać nowych kultur, ani pracować w międzynarodowych firmach. Szkoła językowa powinna być więc priorytetem każdego rodzica, który dba o przyszłość swojego dziecka. W ten sposób zapewni mu bowiem dobry start, który ono może wykorzystać do swoich celów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://ence.pl